INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské na téma
Brno
16.11.2017 14:55Jana Pletkova

Reportáž ze studentské na téma "..."

Zelená se vytrácí, listí nešustí vysoko nad hlavou ale pod nohama a brzy ráno se na sezónu rozcvičuje námraza. Přišel listopad a s ním další studentská. Překvapení? Určitě ne. Že studentská přichází první úterý v měsíci všichni víme. Zato co přinese, je překvapení vždy. A tentokrát to platilo dvojnásob. 

Zas na Olomoucké? Víme. Zpěv na úvod, víme... Představení činnosti Adry – Ha! Tak tohle mě překvapilo. Už jsem trochu začínal mít obavy, jestli bude i zamyšlení, ale nakonec přišlo. Martin Turčan se ujal slova na téma studentské: "..." Tak moment. Studentská nemá téma! 

Nicméně Martin se rozpovídal a s úsměvem nás v nevědomosti ještě chvíli poválel. Obočí nadzvedávající úvod s VŘSR, Leninem a komunismem nakonec rozetnula otázka: Máte rádi svoji dobu? Jistě, jsme svobodní, svět máme na dosah počítače, máme Adru, INRI. Sbor nemusíme maskovat za řeznictví (to by nikdo nečekal). V tomto příjemném prostředí ale můžeme uváznout. A teď ty důležitější otázky. Co čekám od svého života? A co dnes ode mě očekává Bůh? 

Naučme se počítat svoje dny. A naučme se je počítat s Bohem. (Žalm 90:12,17) Protože pokud platí "zítra je taky den," nebylo zítra už dnes? Život je příliš krátký, než abychom plýtvali příležitostmi.  

Takže když už tohle všechno víš, nenech čas tě předběhnout, přestaň číst a chyť svoje příležitosti!  

(Ondra Papežík)

Studentský kazatel Martin Turčan 775 789 044

Najdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4254 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál