INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Nový začátek v brněnské INRIroad
Brno
11.10.2019 11:25Lenka Michálková

Nový začátek v brněnské INRIroad

Život je plný nových začátků. Některé nám přináší příjemnou změnu do života, a jinými musíme projít, aniž bychom chtěli. Hospodin nás v tom nenechává – Svatý uprostřed tebe tě nadlehčuje svými provazy milování, jak se píše v Ozeáši, 11. kapitole. Náš Bůh je Bůh nových začátků…

V úterý, prvního října, jsme prožili první studentskou bohoslužbu tohoto akademického roku, kde i o tom kázal náš nový studentský kazatel Tomáš Harastej.

V úvodní aktivitě jsme si mohli povídat o uplynulých prázdninách i nových začátcích, které zrovna prožíváme. Originálně to uzavřela jedna skupinka s nápadem, že podniknou, co dosud nezkusili: ještě nikdy se společně nedívali na film se slzami v očích. A také nikdo z nich neviděl Hvězdné války. Zbytek si domyslete… Děkujeme Míši a Davidovi, že nás provedli začátkem večera. A děkujeme kapele, že jsme mohli zpívat Bohu a chválit ho… Jeho láska křídla dává nám a všechno s ní jde snáz; každý nový deň v žiare jeho slávy; stvořil nás a nebe celé…

V kázání jsme se pak dozvěděli ještě mnohem víc: nový začátek je v Bibli často spojen s půstem. Mojžíš se postil 40 dní, než se setkal s Bohem a dostal od něj desky smlouvy (Deut. 9, 11). Ezdráš prožil vyslyšení, když se postil spolu se svým lidem (Ezd. 8, 21-23), a také držel svůj osobní půst pro změny ve společnosti (Ezd. 10). Obyvatelé města Ninive se odvrátili od svých hříchů, postili se a získali tak život (Jon. 3, 5-10). Eliáš se půstem dostal do Boží blízkosti a prožil proměnu mysli (1. Král. 19, 7-9…). Pavel také ve spojení s půstem došel k velké životní proměně (Skutky 9). Lidé v raném křesťanském společenství během půstu zjistili, jak mají dále jednat (Sk 13, 2-3). Ježíš se po svém křtu postil 40 dní a ke konci, když už byl velmi vyhladovělý, musel překonat několik pokušení. Pak začal svou službu (Mt. 4, 1-11).

Půstu nerozumíme. Ale chceme ho chápat. Stejně jako si vzájemně můžeme dopřávat nové začátky v přátelství, je možné prožít nový začátek ve vztahu k Bohu. On nám dává šanci, přestože my už nevidíme novou cestu. Ta šance může být spojená s půstem. Totiž, ve chvílích, kdy se pokoříme, přijdeme o svou pýchu a důstojnost, ve chvílích, kdy hladovíme po jídle, si uvědomíme, že hladovíme především po Bohu.

A Bůh nových začátků může udělat největší zázrak v našem životě a změní nám srdce…

V pondělí 14. 10. v 19 h se chceme sejít v čajovně. Budeme společně více mluvit o půstu. A jak ho prakticky zvládnout nám poví host večera Vlastík Fürst.

Dny 15. – 18. 10. jsou dny vyhrazené pro společný půst. Pro každého, kdo chce prožít nový začátek s Bohem, je tu příležitost věnovat tomu jeden až čtyři dny.

A během semestru můžeme dávat prostor našim přátelstvím na různých aktivitách, jako jsou studentské bohoslužby, deskovky, INRI dílničky, skupinka Zpívej(me) Hospodinu, Florbal, studijní setkání Dive, ponoř se do studia Bible a mnoho dalšího.

 

Kolektiv autorů Brněnské INRI

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Studentský kazatel Tomáš Harastej 775 789 011

Najdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1682 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál